Kontakt

Restauracja Klimaty
w Częstochowie

Paweł Śmieiński
ul. Wieluńska 6
42-200 Częstochowa
tel: 34 365 17 83
email: biuro@restauracjaklimaty.pl


Restauracja Klimaty w Częstochowie


Aktualności


Najnowsze wiadomości dostępne są na:

Archiwum


7.06.2014r.
wystąpił dla Państwa
Krzysztof Ścierański
godz 19.00
Obrazek nr 1


12.04.2014r.
wystąpił dla Państwa
BLUESOWY LATAWIEC
godz 19.00


11.04.2014r.
wystąpiła dla Państwa
KASA CHORYCH
godz 19.00


09.03.2014r.
wystąpił dla Państwa - Marek Dyjak
godz 19.00


01.03.2014r.
wystąpiła dla Państwa - Martyna Jakubowicz
godz 19.00


08.02.2014r.
wystąpiła dla Państwa - Nocna Zmiana Bluesa
godz 19.00


11.01.2014r.
wystąpiła dla Państwa - Śląska Grupa Blusowa
godz 19.00
 • Obrazek nr 1
 • Obrazek nr 2
 • Obrazek nr 3
 • Obrazek nr 4
 • Obrazek nr 5
 • Obrazek nr 6
 • Obrazek nr 7


14.12.2013 wystąpił dla Państwa - Janek Samołyk
godz 19.00Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, nagrał dwie płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single "Codziennie" i "Piosenka o pointach" zagościły na Liście Przebojów Trójki.

Muzykę Janka najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta czy Marek Jałowiecki. W szkole średniej gitarzysta współtworzył zespół Sztumbrrr... Następnie przez kilka lat grał muzykę z pogranicza indie popu oraz rocka w The Ossis, w którym zaczął również śpiewać. Z tym zespołem regularnie koncertował w Polsce (i nie tylko!). Aktualnie działalność koncertowa Samołyka to kameralne występy z gitarą akustyczną, na których towarzyszy mu skrzypaczka Patrycja Stefanowska oraz koncerty w szerszym składzie, który tworzą również: Przemek Mikołajczyk (klawisze), Piotr Wojniusz (bas) i Mateusz Brzostowski (perkusja).

Pierwszym wydawnictwem wrocławianina był minialbum "Don't think too much", któremu towarzyszył teledysk do tytułowego utworu. Piosenki Samołyka zachwyciły jurorów konkursu debiutów na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce, czyli Off Festiwalu 2009.
Tam muzyk zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD). Zespół autora piosenek wystąpił na festiwalu pokonując 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów. Rok później Samołyk
i jego zespół zostali finalistami Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymali nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie za brawurowe wykonanie Białej Flagi. Utwór ten został wykonany również przed milionami telewidzów na KFPP Opole 2012 podczas koncertu poświęconemu 30-leciu Listy Przebojów Trójki.

Sukcesy doprowadziły do kontraktu płytowego z Polskim Radiem S.A. Jego owocem są płyty "Wrocław" (2010) i "Problem z wiernością". CV wrocławskiego muzyka wyróżnia trasa po... Chinach! Janek prezentował tam swoje utwory z grupą Iowa Super Soccer na trasie koncertowej, która objęła końcówkę 2011 roku i początek 2012. W czerwcu 2012 artysta został zaproszony do zagrania koncertu na wrocławskim rynku w ramach UEFA Euro2012.


23.11.2013 wystąpiła dla Państwa - Renata Przemyk Acoustik Trio
godz 19.00

RENATA PRZEMYK

1. Informacje o Artystce:

Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła
z powodzeniem solową karierę.

Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana "The best of". Trzy lata później ukazuje się płyta "Unikat".

28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk
i Anny Saranieckiej do spektaklu "Odjazd" w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej" a piosenka "Odjazd" zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej "Trójki".

Renata Przemyk wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali,
w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii. Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku.

Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau ( ich wspólny utwór "Nic nie pachnie tak jak Ty" przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów "Trójki") czy z Kasią Nosowską - przebojowa "Kochana".

W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty - ani rock, ani piosenka poetycka, ani alternatywa nie określają jej istoty, którą sama artystka nazywa wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej, choć na każdej nieodmiennie pojawia się akordeon, instrument do którego ma ewidentną słabość, bez względu na mody.

Rok 2009 był szczególnym dla Renaty Przemyk. Na ten czas przypadł jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.
W związku z tym odbyły się liczne jubileuszowe koncerty w różnych miastach Polski. Były to występy szczególne, a repertuar został dobrany tak aby pokazać przekrojowo materiał z całego dorobku artystycznego Renaty. Wydarzenia zostały uświetnione gościnnymi występami artystów takich jak m.in. Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Maria Peszek czy Kayah.

W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do "Szyca" Hanoha Lewina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku. Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt. "Panienki z temperamentem", na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru "Kabaretu Starszych Panów".

We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. "Jakby nie miało być" do której teledysk nakręcił Bartek Kulas.

21 września 2012 r. ukazała się płyta Renaty Przemyk "Akustik TRIO"będąca studyjnym zapisem projektu koncertowego o tej samej nazwie, z którym Artystka koncertuje od pewnego czasu i której to płyty domagała się zgromadzona na jej koncertach publiczność. Na płycie znalazła się również najnowsza piosenka Renaty "Jakby nie miało być", która do tej pory funkcjonowała jako singiel w rozgłośniach radiowych a teledysk do niej można było zobaczyć w TVP oraz na kanałach internetowych, m.in. YT

23 września 2013r roku ukazała się płyta "Renata Przemyk w Trójce" z cyklu "Koncerty w Trójce vol. 7" będąca zapisem koncertu, który 26 lutego 2012 r. Renata Przemyk zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Był to jej pierwszy, w ponad dwudziestoletniej karierze muzycznej, występ w Trójkowym studiu.

2. Źródła informacji:

Wybrane utwory artystki do odsłuchania na naszej stronie internetowej: www.renataprzemyk.art.pl oraz kanale YouTube: http://www.youtube.com/user/RenataPrzemyk

3. Koncert "PRZEMYK AKUSTIK TRIO"

To kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej- Macieja Mąkę. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz - co za tym idzie - przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Czas koncertu to ok. 75 minut + bis.

Skład/Instrumentarium:

- Renata Przemyk - wokal, instrumenty perkusyjne, mini akordeon

- Maciej Mąka - gitary akustyczne

- Błażej Chochorowski - fretless, gitara akustyczna


Krzak w Klimatach - 21.02.2013r.


W czwartek 21.02.2013r. o godzinie 20:00 zagrała legenda polskiej sceny - zespół Krzak w składzie Jan Błędowski, Leszek Winder, Krzysztof Ścierański, Marek Kiełbusiewicz.


Miejscem koncertu były „Klimaty” przy ul. Wieluńskiej 6 Udział w tym koncercie z pewnością zapewni słuchaczom wiele ekscytujących doznań oraz niezapomnianych wrażeń wywołanych kameralną atmosferą.

Cena biletu wynosiła 50 zł.(tylko 70 miejsc przy stolikach). Tel. 34 365 17 88, www.restauracjaklimaty.pl

 • Obrazek nr 1
 • Obrazek nr 2
 • Obrazek nr 3
 • Obrazek nr 4
 • Obrazek nr 5
 • Obrazek nr 6


Śląska Grupa Bluesowa w Klimatach 12.01.2013r.


12 stycznia 2013 r. odbył się koncert Śląskiej Grupy Bluesowej - fantastyczny zresztą-atmosfera była wspaniała!
Nieduża sala Restauracji Klimaty pomieściła ok. 100 miłośników dobrego bluesa . Zespół dał świetny koncert i nie zawiódł przybyłych melomanów . Zresztą nie mogło być inaczej-w końcu to muzycy z tzw. górnej półki.
Widzowie bawili się świetnie-przeważały osoby 40+ , ale była też i młodzież , która początkowo zdystansowana w miarę trwania występu coraz bardziej ,,wchodziła"w klimat muzyki i widziałam , jak młodzi ludzie powoli zbliżali się do sceny i przysiadając na podłodze tuż przed muzykami w pełni oddawali się działaniu dŸwięków.
Kameralność sali sprawiła też , że nastąpił fantastyczny dialog między artystami a publicznością...ktoś z widzów nieśmiało pogrywał na harmonijce ustnej , niektórzy tańczyli , inni między utworami rozmawiali z zespołem wyrażając swój zachwyt lub składając muzyczne zamówienia.
Blues to muzyka płynąca z serca , to też i utwory grane i śpiewane przez zespół były bardzo osobiste , co rzecz jasna jeszcze bardziej podkręcało emocjonalny klimat imprezy .Imprezy niewątpliwie udanej .
Solowy występ Janka Skrzeka , który z wirtuozerią zagrał na klawiszach i harmonijce ustnej wywołał ogromny aplauz widowni , która wielokrotnie wywoływała muzyka na scenę.
Po koncercie istniała możliwość zakupienia płyt zespołu na których muzycy chętnie składali autografy . Co bardziej przygotowani widzowie i ,,rasowi" fani bluesa przynieśli swoje płyty lub plakaty,na których autografy też można było dostać.
Muzycy też byli zadowoleni przyjęcia ich w Częstochowie i fajnej atmosfery imprezy i na wyraŸną prośbę widzów od razu zapowiedzieli kolejny występ.
Gitarzysta Leszek Winder ustalił z organizatorami następny termin koncertu i tym razem wystąpi z kultowym zespołem KRZAK , z czego już ucieszyli się fani bluesa i nawet od razu wyrazili chęć zakupu biletów.
KRZAK-polska formacja blues-rockowa i jazz-rockowa , która słynęła jako zespół grający wyłącznie muzykę instrumentalną , powstały w latach 70-tych.
W obecnym okresie muzycy grupy KRZAK jako trio kontynuują wspólną działalność , zapraszając do współpracy innych muzyków.
Skład podstawowy grupy KRZAK to:
JAN BŁĘDOWSKI - skrzypek - grał z grupami:Krzak,SBB,Niemen,Laboratorium,Irek Dudek Band , Shakin'Dudi.
ANDRZEJ RYSZKA - perkusista - koncertował z grupą VOO VOO ,Young Power , Tomaszem Stańko ,Tadeuszem Nalepą , Wojciechem Waglewskim. Teraz gra przeważnie z muzykami amerykańskimi.
LESZEK WINDER - gitarzysta i kompozytor - koncertował oraz nagrywał m.in. z Józefem i Janem Skrzekiem , Ryszardem Riedlem , Tadeuszem Nalepą , Dżemem , TSA .Nagrał wiele autorskich płyt . Od wielu lat w czołówce gitarowych rankingów-uznany najlepszym polskim gitarzystą bluesowymi rockowym (GITAR TOP 2005 i BLUES TOP 2006 ).
KRZYSZTOF śCIERAŃSKI – gitarzysta basowy , muzyk sesyjny – grywał z Ewą Bem ,Tomaszem Stańko , Markiem Grechutą , Johnem Porterem , Republiką , zespołem Wilki .
Obecnie grywa z Bernardem Maselim , Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli.12.01.2013r. Koncert Śląska Grupa Blusowa godz 20.00

 • Obrazek nr 1
 • Obrazek nr 2
 • Obrazek nr 3
 • Obrazek nr 4
 • Obrazek nr 5
 • Obrazek nr 6
 • Obrazek nr 715.12.2012r. Promocja młodych talentów - Monika Dziewiątek
14.09.2012r. Five O'clock orkiestra godz 19.30
5.03.2011r. o godzinie 19.30 bal ostatkowy

koszt balu od pary to 200zł

cena obejmuje:

przywitamy gości przystawką - schab po warszawsku w galarecie

pierwsze gorące danie:

gęś z pyzami i czerwoną kapustą

zimne płyty (wędliny, galarety , inne przekąski oraz sałatki)

w tzw. międzyczasie drugie gorące danie:

nototenia w sosie greckim z sałatką z rukoli i ziemniaczanym puree

na żądanie spragnionym serwujemy kwaśnicę na wędzonym żeberku

na stołach domowe ciasta, napoje i 0,5 l wódki lub butelka wina na parę

Oprawa muzyczna - DJ5.12.2010r. Świąteczny Stół Pajacyka 10% obrotu przeznaczamy na dożywianie najuboższych dzieci wspólnie z Polską Akcją Humanitarną


27.11.2010r. godz 19,00 Andrzejki muzyka reggae na żywo , koncert zespołu PANAFROTranslator

Obiady domowe


Codziennie tanie obiady domowe.

Dołącz do nas na FACEBOOKU